^Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zespół Allegro

Program Erasmus+

Dla uczniów

Zielona Pracownia

53609140 2242176199179637 2087153822941052928 nW lutym odbył się w naszej szkole apel, w którym zostały przedstawione dotychczasowe cele i działania programu Erasmus+ "European Super Skills". Uczniowie oraz nauczyciele obejrzeli prezentację złożoną ze zdjęć uczestników wyjazdu do Finlandii oraz Holandii. Uczniowie uczestniczący w wyjazdach międzynarodowych opowiedzieli o swoim pobycie w krajach partnerskich, o swoich nowych znajomościach oraz o tym jakie korzyści niesie ze sobą taka współpraca.

 

Czytaj więcej: Apel na temat dotychczasowych działań w ramach programu Erasmus

z51W dniach 19-23 XI czterej uczniowie wraz z paniami Barbarą Tobiczyk i Ireną Słoniną złożyli wizytę w zaprzyjaźnionej szkole w Holandii , w ramach programu Erasmus. 
Każda ze szkół partnerskich przygotowała kramik z charakterystyczną dla swojego kraju żywnością, uczniowie grali w tradycyjne, holenderskie gry i zwiedzali szkołę. Nasi uczniowie pokazali prezentację o Polsce.
Wizyta w Holandii była okazją do zwiedzenia kilku znanych miejsc: Amsterdamu ( z Muzeum Morskim i Muzeum van Gogha), Rotterdamu, Goudy (z fabryką wafli ) i Delft (słynącego z produkcji porcelany).

Czytaj więcej: Z wizytą w Holandii

zdj22We wtorek 15 maja 2018 r. gościliśmy w naszej szkole uczestników projektu Erasmus+. Na początku wizyty przedstawiciele Finlandii, Anglii, Holandii i Hiszpanii wraz z naszymi uczniami udali się do Westernowego Miasteczka Twinpigs w Żorach. Uczestnicy brali udział w pokazach, seansach, grach zręcznościowych i wielu innych atrakcjach na terenie parku. Następnie wrócili do szkoły aby pokazać nam kraje, z których przyjechali i poczęstować różnymi smakołykami. Mogliśmy spróbować m.in. pyszne czekoladki z Holandii,hiszpańską oliwę i szynkę oraz sery.

Czytaj więcej: Wizyta gości z krajów biorących udział w projekcie Erasmus+

zdj3W środę 11.04.2018r. podczas zebrania rodziców uczniowie klas 7, IIG i IIIG w ramach współpracy szkół projektu Erasmus+ przygotowali poczęstunki dla naszych rodziców. Każda grupa przygotowała stoiska ze słodkościami z wylosowanego przez siebie kraju - Finlandii, Holandii, Hiszpanii, Anglii i oczywiście z Polski. Można było nie tylko spróbować różnych pyszności ale również podpatrzeć jak zostały przygotowane. 
Nasi uczniowie to naprawdę zdolni kucharze!

Czytaj więcej: Prezentacja krajów z projektu Erasmus+

Nasza szkoła od września 2017 bierze udział w programie Erasmus+. Akcja KA2- Współpraca na rzecz innowacji i wymiany dobrych praktyk, partnerstwa strategiczne – współpraca szkół. 
Tematem projektu jest kształtowanie w uczniach sześciu „super-kompetencji” czyli cech i postaw takich jak: 
- niezależność i samodzielność
- empatia 
- otwartość na nowe doświadczenia i wyzwania 
- pewność siebie
- współpraca z rówieśnikami 
- dbałość o zdrowie.

Czytaj więcej: Czym jest program Erasmus?

zdj1W dniach 22.01 - 26.01 uczniowie naszej szkoły Wiktor Gała oraz Jakub Płodczyk wraz z nauczycielami Tomaszem Rosińskim i Danielem Targoszem mieli okazję uczestniczyć w wyjeździe edukacyjnym w ramach projektu ERASMUS. Oprócz doskonalenia języka angielskiego oraz poznawania kultury Finlandii mieli okazję spotkać i swoich rówieśników z Holandii, Hiszpanii, Anglii i oczywiście Finlandii. Oto krótka foto relacja z naszego wyjazdu.

Czytaj więcej: Wizyta w Finlandii

erasmusW ubiegłym tygodniu nasze dwie nauczycielki Joanna Pilorz i Paulina Pietrzycka odbyły podróż do Newcastle w ramach przygotowań do projektu Erasmus+ "European Super Skills" realizowanego w naszej szkole przez najbliższe trzy lata. Spotkanie odbyło się w Thomas Bewick School w Newcastle. Wyjazd ten był okazją do zaplanowania kolejnych kroków w ramach współpracy szkół państw partnerskich z Wielkiej Brytanii, Finlandii, Hiszpanii, Holandii i Polski.

Czytaj więcej: Projekt Erasmus+ "European Super Skills"

Zbiórka dla Marysi!
Program "Erasmus+"
Zbiórka nakrętek!